להתנדבות

ארגון בוגרי מכינת “ארז” אור יהודה

ארגון הבוגרים מהווה קהילה תומכת עבור בוגרי המכינה החל מסיום המכינה, בתהליך הגיוס לצבא ובמהלך השרות עצמו, ובהמשך בעת המעבר לחיים האזרחיים בגמר השרות.

ארגון הבוגרים מהווה קהילה תומכת עבור בוגרי המכינה החל מסיום המכינה, בתהליך הגיוס לצבא ובמהלך השרות עצמו, ובהמשך בעת המעבר לחיים האזרחיים בגמר השרות.

את הארגון מובילה הנהלת הארגון בשילוב עם מועצת הבוגרים בה חברים נציגים מכל אחד ממחזורי המכינה.

הארגון שם לו למטרה לחשוף את הבוגרים לאפשרויות השונות הקיימות בתחומי הלימודים, ההכשרה המקצועית והעבודה וכן שיתוף מידע בתחום אפשרויות המגורים, כולם נושאים רלוונטיים לבוגרים עם סיום שרותם הצבאי. 

בנוסף לעצם החשיפה, מקיים ארגון הבוגרים סדנאות והשתלמויות ייעודיות אשר מטרתן לסייע ולתמוך בבוגרים במהלך המעבר לחיים האזרחיים. סדנאות אלו הינן מגוונות וכוללות לדוגמא את תחום תהליכי קבלת החלטות, כתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה, ארגון תקציב אישי והתנהלות פיננסית ועד להכנת תכנית עסקית לפתיחת עסק עצמאי. 

חלק מהבוגרים המעוניינים בכך אף מלווים על ידי מנטורים אשר תורמים להם מניסיונם העשיר ומסייעים להם למפות את נתיב ההתקדמות המתאים להם אישית על פי הרצונות, היכולות והשאיפות של כל אחד ואחת מהם.

ארגון הבוגרים רואה חשיבות רבה גם בשילובם של הבוגרים בפעילויות המכוונות לתרומה לקהילה. פעילויות אלו מתקיימות באופן מרוכז על ידי הבוגרים, הן באופן עצמאי והן במסגרת פעילות מובנת בתחום זה של חניכי המכינה במחזור העכשווי. 

על מנת להעצים את מרכיב הקהילה בקרב הבוגרים מתקיימים פעמיים בשנה מפגשים בני יומיים של כלל הבוגרים. מפגשים אלו, מעבר לממד החברתי שהינו מרכזי בהם, מאפשרים גם חילופי מידע בין הבוגרים תוך כדי ניצול “חכמת ההמונים” לטובתו האישית של כל אחד מהם.

הרעיון המרכזי בבסיס ארגון הבוגרים הוא שסיום המכינה אינו סוף אלא תחילתה של שותפות ארוכת שנים של מחויבות, סיוע ותמיכה הדדית בין כלל הבוגרים מתוך כוונה למקסם את הטוב המשותף והאישי.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email