להתנדבות

מכינת ‘עתיד’, מכינה מקצועית לבני נוער מבקשי מקלט

מדי שנה נפלטים לשוק העבודה בוגרי מערכת החינוך מקהילת מבקשי מקלט בישראל.

עקב חוסר נקיטת מדיניות סדורה של ממשלת ישראל אל מול מבקשי המקלט, ילדיהם המסיימים תיכון, עם תעודת בגרות, מוצאים עצמם, בשל חוסר מעמד וזהות, משתלבים בשוק שוטפי הכלים ומנקי הרצפות. 

אנחנו בעמותת צימאון, מזה כחמש שונים, עושים כל מאמץ להאיר את חייהם של ילדי הקהילה, שמחד גדלים כילדים ישראלים לכל דבר ומאידך סובלים מחוסר מעמד והופכים בתום שנות הלימודים לשקופים לגמרי. 

בעמותת צימאון החלטנו להקים מכינה מקצועית לנוער, בקרב מבקשי המקלט, שבמסגרתה ירכשו את מקצוע הטבחות, לצד סדנאות להעצמה ומנהיגות, בכדי לפתוח להם דלת לעתיד טוב יותר.

את הקורס מעביר השף איתי פרקש, במסגרת ארגון Kitchen Studio, ארגון חברתי, שהקים השף ג’ימי אוליבר ומכשיר פליטים בעולם, במקצוע הטבחות.

הקורס בנוי משני חלקים, החלק הראשון בן ארבעה חודשים בו החניכים לומדים שלושה ימים בשבוע ושלושה ימים נמצאים בהכשרה במטבחים של בתי מלון גדולים ומסעדות גדולות. החלק השני, בן עשרה חודשים ובו החניכים ממשיכים את תקופת ההכשרה, מדי יום כדי להגיע למיצוי מקסימלי של תקופת הלימוד. בחלק הראשון של המכינה, החניכים עובדים חצי חודש בלבד ובכדי שיכלו לקיים עצמם מבלי שיצאו לעבודה נוספת ויקדישו את זמנם ללימודים, עמותת צימאון מעניקה לכל אחד מלגת קיום.

לאורך תקופת ההכשרה ותקופת ההתחייבות הראשונה של שנת עבודה, החניכים מלווים על ידי שני השפים  של המכינה ומנהלת המכינה, שמבקרת במטבחים באופן רציף ושוטף ומהווה כתובת לחניכים ולמעסיקים.

במהלך המכינה החניכים עוברים סדנת העצמה בת 8 שבועות וסדנת כלכלת משק בית בת 4 מפגשים, יוצאים לערבי תרבות והרחבת הדעת ולטיול להכרת הארץ.

בתום תקופה זו (שנה וחודשיים), תוענק לכל חניך תעודת טבח בינלאומית.

C:\Users\User\Downloads\badac17b-1ba7-43e9-8bc8-aa3428eed8e9.JPG

קצת תמונות מאירוע קייטירינג שחניכי המכינה הכינו לאירוע תורמים לעמותה ‘לכל אחד מקום’ 

 

C:\Users\User\Desktop\מכינה\תמונות\912f7df8-6983-44a9-9486-3f30e20022b4.JPG
C:\Users\User\Desktop\מכינה\תמונות\bf7c90da-85e1-4418-b851-89e30c2fb33c.JPG
C:\Users\User\Desktop\מכינה\תמונות\IMG_1060.jpg

 

C:\Users\User\Desktop\מכינה\תמונות\5.jpeg

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email