להתנדבות

מכינת ארז אור יהודה

באוגוסט 2015 יזמה והקימה עמותת צימאון מכינה קדם צבאית בעיר אור יהודה. המכינה הוקמה בשיתוף פעולה עם הסוכנות היהודית ועמותת "אחריי!", תחת רשת מכינות "ארז".

מכינות “ארז” פונות לכלל החברה הישראלית, בדגש על שיתוף בני נוער מהפריפריה החברתית, שלא יוצגו בעולם המכינות בצורה מספקת. אנו מציעים לבני נוער תקופה של עשייה משמעותית, פיתוח כישורי מנהיגות ומודעות חברתית והובלת פרויקטים חברתיים כל זאת לצד לימודים בתחומים מגוונים. במהלך תקופת המכינה ניתן דגש רב על הכנה לשירות צבאי  משמעותי ולתפקידי פיקוד וקצונה

מטרת המכינה

העצמה אישית ואחריות. המכיניסטים יקבלו בתקופת המכינה הזדמנות לצמיחה אישית מיוחדת במינה, תוך כדי התבוננות פנימית, עיצוב תפיסות ופיתוח יכולות אישיות. המכניסיטים ילמדו להגדיר ולהציב מטרות ולמצוא דרך להשגתן. במסגרת התהליך מושם דגש רב על לקיחת אחריות: המכיניסטים לוקחים אחריות על גורלם ולומדים לגלות מעורבות חברתית/פוליטית. האחריות והמעורבות באים לידי ביטוי בחיים האישיים, בחיי הקבוצה והמכינה, בחיי הקהילה באור יהודה ובחברה בכלל.

לימודי התקשורת

הם מה שהופך את מכינת “ארז” אור יהודה לייחודית ושונה משאר המכינות. המכינה שמה לה למטרה ללמד שפה יצירתית ככלי לביטוי אישי וכלי פעיל לשינוי המציאות החברתית. לימודי התקשורת במכינה מקנים את השפה המעשית והמקצועית לעבודה ויצירה עיתונאית דוקומנטרית. 

תכנית הלימודים כוללת

תסריטאות, צילום, תחקירי שטח, ראיונות, יסודות ההפקה, בימוי ועריכה. הלימוד כולל הרצאות תיאורטיות ומעשיות, התנסות בכתיבת תחקירים ותסריטים,  צפייה בקטעי סרטים וכתבות דוקומנטריים וניתוחם, הרצאות של מרצים אורחים, צילום קליפים ועוד. סרטי הגמר של המכיניסטים הם פרויקטים תיעודיים שעוסקים בשינוי ובאקטיביזם חברתי.

ליווי בוגרים

 אנו מאמינים כי אחריותנו על בוגרי המכינה אינה מסתיימת עם תום תקופת המכינה, ועל כן העמותה מפעילה תוכנית ליווי שממשיכה את הרצף החינוכי שהחל במכינה, אל תוך הצבא ובצעדיהם הראשונים של בוגרינו באזרחות, וזאת על פי מודל של מנטור מלווה חניך בתהליך אישי. הליווי מבוסס על יצירת קשר מיטבי וקידום הבוגר לעבר מטרותיו האישיות.

במכינת “ארז” אור יהודה מייצגים החניכים את כל שכבות החברה בישראל, ובה הם לומדים וחווים את משמעות היותם אדם ואזרח בחברה ובמדינה. מסלול המכינה מתמקד בחינוך למנהיגות, ערכיות, מורשת ואזרחות. ההשתתפות במכינה מאפשרת לחניכים לרכוש כלים של ניהול עצמאי ומנהיגות, ומציעה הזדמנות לפיתוח זהות עמוקה, מבוססת וחזקה תוך מעורבות חברתית משמעותית.
לימודי התקשורת הם דגלה הייחודי של מכינת “ארז” אור יהודה. לימודים אלה נועדו ללמד שפה יצירתית ככלי לביטוי אישי וככלי פעיל לשינוי המציאות החברתית. לימודי התקשורת במכינה מקנים את השפה המעשית והמקצועית לעבודה ויצירה עיתונאית דוקומנטרית .
תכנית הלימודים כוללת: תסריטאות, צילום, תחקירי שטח, ראיונות, יסודות ההפקה, בימוי ועריכה. הלימוד כולל הרצאות תיאורטיות ומעשיות, התנסות בכתיבת תחקירים ותסריטים, צפייה בקטעי סרטים וכתבות דוקומנטריים וניתוחם, הרצאות של מרצים אורחים, צילום קליפים ועוד. במסגרת לימודי התקשורת החניכים מיישמים פרויקטים תיעודיים ובסופם מגישים סרטי גמר, שהינם קולות ייחודיים הקוראים לשינוי ואקטיביזם חברתי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email